لوگوی عالیان سبز
0
0
  • سبد خالی می باشد !

مجله عالیان

مقالات گیاهان داروئی

سم زدایی بدن و درمان مشکلات گوارشی با زنیان

سم زدایی بدن و درمان مشکلات گوارشی با زنیان

دانه های زنیان یا اجوان، حاوی اجزای قوی ضد باکتری، ضد قارچی و آنتی اکسیدانی هستند. روغن دانه زنیان برای تهیه لوسیون و پماد برای درمان مشکلات پوست استفاده می شود. عصاره دانه زنیان دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی است و در نتیجه در درمان زخم معده، کاهش فشار خون و سطح کلسترول موثر است.

خواص فوق العاده رازیانه برای خانم ها

خواص فوق العاده رازیانه برای خانم ها

برای ظاهر شدن نتایج درمانی نیاز است که مصرف رازیانه به مدت 40 روز به طور مداوم انجام گردد. رازیانه خواص هورمونی نیز دارد و برای بیش از 90 درصد خانم ها تجویز می شود. در ترکیبات آن استروژن بالایی یافت می شود . طبع گرم و خشکی دارد و در طب سنتی ایران از آن به عنوان گیاه ضد بلغم و صفرا نام برده می شود.

خواص سنبل الطیب و اثرات آن بر روی قلب، مغز

خواص سنبل الطیب و اثرات آن بر روی قلب، مغز

گیاه دارویی سنبل الطیب یا علف گربه با نام علمی والرینا اوفیسنانیس یک گیاه چند ساله است. و قسمت ریشه آن در طب سنتی و طب نوین مورد استفاده قرار می گیرد. ریشه این گیاه دارای ترکیباتی به نام والپوتریادها می باشد که باعث ایجاد خواص آرام بخشی در این گیاه می شوند .

خواص فوق العاده گیاه بابونه

خواص فوق العاده گیاه بابونه

بابونه یک گیاه فوق العاده است. تقویت کننده مغز و اعصاب و قوای جنسی است . سلامت معده را برایتان به ارمغان می آورد و با نوشیدن آن خواب راحتی خواهید داشت. بابونه از زمان خیلی قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است. دمنوش بابونه اعصاب را تقویت می کند و تقویت کننده مغز است.

خواص دارویی گیاه بومادران

خواص دارویی گیاه بومادران

گیاه بومادران برای ما ایرانیان دارای نامی آشنا است و از فرآورده های آن به صورت گسترده استفاده می کنیم. گیاهی است که به شکل خودرو در باغات، کف جنگل ها، کنار و حاشیه رودخانه ها به شکل خودرو رشد می کند. این گیاه چند ساله است و به آن به خاطر اینکه دارای برگهایی با بریدگی های کوچک زیادی می باشد، بومادران هزار برگ هم گفته می شود و دارای گلهای سفید با مرکز زرد رنگ می باشد.